Nevýhody užívání mobilního telefonu

Mobilní telefony jsou naprostou nedílnou součástí našich životů. Ve spoustě směrů jsou našimi pomocníky, ulehčují nám život a pomáhají v běžném životě. Ovšem nemusí tomu tak být vždy. Jako spousta věcí můžou být i mobilní telefony docela silně návykovou záležitostí. Člověk si ani neuvědomuje, jaké rizika užívání mobilního telefonu přináší. Dnes se můžeme společně podívat na několik situací, kterým bychom se měli vyhnout. 

Muž s telefonem

Ztrácení času 

Dnešní doba je doba prodeje a marketingu. Spousta strategií je vymyšleno tak dobře a chytře, že si to normální člověk kolikrát ani neuvědomí. Tyto strategie fungují hlavně přes lidský mozek. Možná že jste si už sami tyhle situace několikrát uvědomili. Krásným příkladem je například to, že si otevřete nějakou sociální síť. Začnete scrollovat dolů, scrolujete, scrolujete a najednou si uvědomíte, že uběhlo spoustu a spoustu času. Sociální sítě jsou navrženy tak, aby to člověka co nejvíce zaujalo a nejvíce drželo. Velice dobrou věcí jsou například omezovače času, které se dají na mobilních telefonech nastavit. Občas děsivou zpětnou vazbou jsou například hodiny, které na tom strávíte. Když si člověk zpětně uvědomí, co by za tento čas mohl stihnout, je to celkem děsivé. V těchto případech může člověku hrozit i její mírné nebezpečí závislosti. Lze to vidět například na mladší generaci, ale není to nutností závislý může být i starší člověk. Lze to vidět často i ve společnosti, kdy se člověk nedokáže upřímně bavit, pořád musí mobil otevírat a koukat se, jestli nepřišlo něco nového, i když to není vůbec důležité. 

Sociální sítě

Rizika  

Samozřejmě s užíváním mobilního telefonů přichází i všechny možná rizika. Tím, že užíváme internetové stránky, se můžeme dostat někam, kde nám budou hrozit viry. Pokud by se nám nějaký takový vjet do mobilního telefonu dostal, může samozřejmě hrozit další nebezpečí. Nebezpečí jako odcizení účtů nebo narušení osobního soukromí.