Nezařazené

Navrhněte si sami nejkrásnější interiér

Pro každého z nás je domov místem, kde spíme, jíme, trávíme volný čas a především relaxujeme. V případě, že bude ve vašem interiéru jediná designová nesrovnalost, tak to může rozhodit rovnováhu celého pokoje.

Proto je extrémně důležité, aby byly všechny části jednotlivých místností dokonale sladěné. Dosáhnout toho není snadné a také není vůbec jednoduché si vybrat konkrétní styl, ve kterém byste chtěli mít jednotlivé místnosti, nebo dokonce celý byt.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak se rozhodnout správně a dosáhnout dokonalosti i bez profesionálního architekta, který by vás stál desítky tisíc korun. Základem je sestavit si dva seznamy, ze kterých budete vycházet během výběru stylu, nábytku, podlahových krytin, barvy stěn, ale také veškerých dekorací.

1. Jako první se musíte soustředit na barvy. K tomu vám poslouží první seznam, kde si vypíšete všechny barvy, které máte rádi a rádi byste je viděli každý den ve svém interiéru. Když si je sepíšete podle důležitosti od nejoblíbenějších po méně oblíbené, tak vám to během výběru hodně pomůže. Řídit byste se měli i podle toho, jak chcete, aby váš interiér působil. Přírodní barvy mají uklidňující účinek, syté a výrazné barvy naopak působí agresivně a a velmi intenzivně.

2. Když budete mít hotový seznam barev, tak si sestavte stejný seznam také na materiály. Sedněte si a popřemýšlejte, jestli máte raději dřevo, kov, sklo, plast, kámen či cihly. Záleží jen na vás, čemu vy osobně dáváte přednost, zda materiálům přírodním, nebo umělým.

Po sestavení obou seznamů možná zjistíte, že již máte docela dobrou představu o tom, jak bude váš nový interiér vypadat. Pokud jste toho dosáhli pouze sepsáním barev a materiálů, tak je to skvělé. V případě, že potřebujete ještě nějakou inspiraci, a tu potřebuje každý, tak se spolehněte na úžasný internetový projekt, který vám poskytne skvělou inspiraci a pomůže vám s nákupem.

Především u postele je materiál důležitý, protože je to kus nábytku, na kterém budete denně odpočívat. Ať si vyberete dřevěný masiv, nebo kovovou variantu, nesmíte si samozřejmě zapomenout vybrat i kvalitní matraci právě pro vás. Bez ní se totiž kvalitního odpočinku a kvalitního spánku rozhodně nedočkáte.

Inspirace k nezaplacení

Před nějakou dobou vznikl webový projekt Bianco, který vám poskytne tu nejlepší a největší inspiraci během výběru jak stylu interiéru, tak i konkrétních kusů veškerého nábytku, podlah i dekorací. A to je něco, co během své cesty za dokonalým domovem jistě oceníte.

Na webu se nachází přes 60 000 fotek, na kterých najdete přes 400 000 produktů. Zároveň tam najdete i odkazy na jednotlivé kusy nábytku a dekorací včetně doporučení toho, kde je můžete zakoupit. Podívat se můžete na návrhy ložnic, pracoven, obývacích pokojů, dětských pokojů, na předsíně, koupelny, kuchyně, jídelny, ale také na exteriérové části domů jako jsou zahradní domky, terasy, balkony a mnoho dalšího.