Jaké výhody nabízí neúčelový úvěr?

Celosvětová pandemie, ale třeba i válečný konflikt na Ukrajině zapříčinily, že se v současnosti musíme potýkat s velmi vysokým schodkem rozpočtu. Inflace je nyní největší v historii samostatného českého státu a to samozřejmě do velké míry ovlivnilo i úroky hypoték a spotřebitelských úvěrů. Je tedy vůbec výhodné vsázet na nebankovní instituce, kde musíme zcela jistě počítat i s vyšším úrokem?

Výběr z bankomatu

Prvně je zapotřebí říci, že například neúčelová hypotéka https://nebankovnihypoteka.cz/neucelova-hypoteka/ nebo spotřebitelský úvěr jsou výhodné jen pro určitou skupinu žadatelů. Primárně se jedná o takové žadatele, kterým byl úvěr v bance zamítnut. Může se jednat o problém s nízkým příjmem, příliš malou bonitou nebo může být na vině i negativní záznam v některém z registrů dlužníků. Všechny tyto skutečnosti pro banku znamenají příliš velké riziko a takový žadatel odchází velmi často s nepořízenou. Oproti tomu o nebankovní úvěr může zažádat téměř každý a má téměř stoprocentní šanci na úspěch.

Smlouva k podpisu

  • Rychlost vyřízení

Věděli jste, že neúčelový úvěr je možné vyřídit velmi rychle? Většinou je totiž v nabídkách i nebankovních společností. Pokud je řeč o rychlých spotřebitelských úvěrech, zpravidla je možné jejich vyřízení na počkání na některé z poboček. Peníze jsou pak následně předány již při podpisu smlouvy. Avšak i v případě hypotečního úvěru je rychlost vyřízení v porovnání s bankami několikanásobně vyšší.

  • Výše úrokové sazby úvěru

V tomto ohledu samozřejmě vedou bankovní společnosti. I když i nebankovky mají jeden trumf v rukávu. Tedy za předpokladu, že potřebujete půjčit jen malý obnos peněz na krátkou dobu. Jedná se o rychlé spotřebitelské úvěry, které jsou zpravidla bez úroku. Musí být ovšem splaceny do data uvedeného ve smlouvě, v opačném případě se může úvěr stát rázem velice nevýhodný.