Rozcvičte se s ručním vysavačem

Ruční bazénový vysavač je na první pohled docela směšný výrobek. Jedná se pouze o plastový nástavec s kartáčem, který nastrčíte na teleskopickou trubku, a celou sací soustavu připojíte bazénovou hadicí k vašemu filtračnímu okruhu. Cena nástavce je natolik nízká (doslova pár stovek), že pokud se na něm něco pokazí, nemusí vás to trápit tak, jako v případě závady robotického vysavače v hodnotě desítek tisíc korun.

venkovní bazén

Těch výhod ručních vysavačů je ovšem víc, a pokud se s nimi seznámíte, je velmi pravděpodobné, že vás tyto výrobky osloví.

„Práce kvapná – málo platná“ – toto přísloví jste jistě již někdy slyšeli, ovšem každý se jím v životě neřídí. U vysávání bazénového dna to však platí dvojnásob. Budete-li dostatečně pečliví a důslední, zvládnete ručním vysavačem odstranit veškeré nečistoty úplně stejně efektivně, jako kdyby se po dně pohyboval robot. Ruční nástavec poskytuje stejný sací výkon, takže se nenechte mást, že byste s pomocí tohoto přístroje nezvládli důkladně vysmýčit bazén od všech nánosů, co tam nemají co pohledávat.

čistá voda v bazénu

Dopřejte si rozcvičku – kdo z vás si ještě vzpomene na socialistické ranní rozcvičky na rozhlasových vlnách stanice Praha? V sedmdesátých letech, a vlastně až do roku 1988, jste je mohli zaslechnout každé ráno, ovšem nešlo pouze o socialistickou propagandu sportu, tento pořad se vysílal bezmála celých dlouhých sedmdesát let, od počátku vzniku Československého rozhlasu v roce 1919.

Je docela škoda, že tento pořad zanikl, protože ranní cvičení by prospělo každému z vás. Namísto ranní kávy a stresující honičky naopak z cvičení uvolněné hormony dobré nálady (endorfiny) mohou výrazně pozměnit ráz celého dne k lepšímu. To samé se týká i rozcvičky u vašeho bazénu. S ručním nástavcem zaměstnáte svalstvo paží, ramen, nohou, břicha i zad, důkladně rozproudíte krevní oběh a vaše nálada se nepochybně zvedne.