Mobilní aplikace pro školáky

Mobilní telefony používají všichni lidé, všechny věkové kategorie. Někteří lidé mobil využívají při práci, jiným může pomoci jako vytvářeč zábavy a například studentům může pomoci s jejich školní aktivitou. Mobilní telefony a jejich aplikace se stále vyvíjí a posouvají dopředu. Dnes se společně podíváme na aplikace, které nám mohou pomoci během studia na jakékoli škole.  

Matematické vzorce

Matematická aplikace 

Existují aplikace, které jsou zaměřeny přímo na řešení matematických úloh. Pokud si s nějakou matematickou úlohou nevíte rady a potřebujete například zjistit, jak lze dojít k výsledku dané úlohy je to díky této aplikaci velice jednoduché. Stačí fotoaparátem u vašeho mobilu nasměřovat na zadání příkladu, zaostřit a mobil si příklad zapíše. Poté aplikace vyhodnotí druh příkladu a z velké části jej dokáže správně vyřešit. Výhodou této aplikace je, že pokud si rozkliknete podrobnosti vypočítaného příkladu, ukáže vám celý postup, jak se daný příklad počítá. Díky této aplikaci vám učení matematiky může přijít o něco lehčí než bez ní. 

 

Školní aplikace 

Spousta škol, hlavně středních a vysokých, již v dnešní době má svoje vlastní aplikace, které si lze do chytrého telefonu stáhnout. Tyto aplikace slouží pro lepší orientaci se při studiu. V aplikaci často vidíte vše potřebné, například změny v rozvrhu či vaše známkování. Skrze tyto aplikace může vyučující žákům zadávat i různé úkoly a ti mu je mohou zase nazpět posílat. Velká výhoda je, že obě strany mají vše v jednom a nemusí si kontrolovat zaráz tři internetové portály, jestli jim náhodou někdo něco neposlal na email nebo někam jinam. 

Používání mobilu

Pravopis 

Aplikace, které automaticky rozeznávají chybnost pravopisu jsou pro žáky taky velice výhodné. Pokud mají například za domácí úkol, psát nějakou seminární práci, můžou se v daný moment soustředit převážně na obsah jejich práce a nemusí stále kontrolovat, zda všechny slova mají zapsány pravopisně bez chyby. Přesně tohle za ně udělají různé programy, které často i překlepy sami opravují.