Začátek s rybařením

S rybařením může začít každý, přičemž je to skvělý koníček. Abychom si pohodu u vody opravdu vychutnali, tak si můžeme pořídit lehátko pro rybáře.

Začátek s rybařením

Nejprve jej vyzkoušejte

Stát se klasickým rybářem obnáší jisté povinnosti, kdy musíme být člen Českého rybářského svazu, mít platný rybářský lístek a další povinnosti, takže to není jen tak. Proto jsou tu soukromníci, kam si můžeme jít za určitý poplatek zachytat a někde půjčují i vybavení. Je to skvělé pro vyzkoušení, abychom zjistili, jestli nás tato činnost vůbec baví a nekupovali zbytečně vybavení za tisíce korun. Úlovky se většinou pouští zpět, nebo si je můžeme po domluvě za určitou cenu nechat, což záleží už na daném soukromníkovi.

rybaření u moře

Když nás to opravdu chytne, tak můžeme pokročit dále a to tak, že se staneme členem rybářského svazu. K tomu musíme absolvovat rybářské zkoušky, jenž potvrdí, že máme základní znalosti. Na testy se dá naučit a můžeme si je dělat cvičně, takže se není čeho bát. Vybavení do začátku se dá pořídit v specializovaném obchodu, přičemž nejprve postačí obyčejné, což nás vyjde jen na pár tisíc.

Příroda a klid

Pod rybařením si často představíme sezení v hezké přírodě u vody, což je právě na něm to kouzelné a každý si rád někdy užije ticho. Mezitím v pohodě čekáme s nastraženou návnadou, než nám zabere nějaké ryba. Následně nastane další důležitý okamžik, kdy se s rybou musíme poprat, abychom ji skutečně přitáhli a nabrali podběrákem. Následně se hodí nosit s sebou metr, abychom úlovek mohli změřit. Někteří chytají jen pro radost, takže úlovek si třeba změří a zase vypustí do přírody.

klid u vody

Čekání bývá někdy dlouhé, takže se hodí mít při něm pohodlí, což skvěle splňuje rybářské lehátko. Výrobců je hned několik, kdy jednotlivé produkty se liší třeba konstrukcí a matrací, kdy záleží na každém, co preferuje a je mu pohodlné. Na rybách se na něj natáhneme a můžeme užívat klidu. Nemusíte se bát, že by Vám uplaval úlovek, protože se prodávají zařízení, která nás při záběru upozorní. Sami uvidíte, že si lehátko skvěle užijete.