Cestovní tipy pro vaši rodinu

Cestujte s rodinou

Existuje mnoho zemí, které mají skvělé atrakce pro děti. Aquaparky, atrakce, tematické, se zvířaty, hotely, kde jsou pro ně vyžití nebo místa navštěvovaná jinými rodinami, kde se naše děti mohou setkat s více dětmi. Pokuste se najít společné aktivity podle jejich věku a upoutat jejich pozornost. Například v Asii je dobrý nápad seznámit je se šnorchlem a užít si mořské dno. V džungli můžete vidět různé druhy zvířat, zip line nebo sportovat.

Zvolte přímé trasy

Pokud cestujete letadlem, vyhněte se letům s váhami. Pokud je mají, pak nejsou příliš dlouhé. Snažte se navíc, aby rozvrhy byly pro děti dobré a nenarušovaly jim biorytmus. Během cesty je pociťte u oken, takže můžete jít rozjímat nad krajinou a mít další rozptýlení. Pokud je let v noci, určitě požádejte letušku o deku a polštář. Čím více odpočatí dorazí do cíle, tím lépe se budou cítit. Pokud je cesta dlouhá, doporučujeme jim přinést nějakou zábavu. Některé společnosti mají listy a malby, které vás rozptýlí, také s barevnými kresbami a časopisy, kde můžete využít mapy posledních stránek a ukázat jim zeměpis.

m

Zahrnuje to podstatné

V závislosti na zemi, do které cestujete, bude pohodlné nosit vše, co vaše děti potřebují. Hlavně v lécích je lepší nic nenechávat na improvizaci. Lékárničku noste vždy v ruce. Nikdy nevíte, jestli léky najdete snadno nebo za jakou cenu.

Neboj se

Mnoho rodin uznává, že své děti s sebou neberou ze strachu, že se něco stane. Existuje však mnoho zemí, které jsou bezpečnější než naše. Pokud cestujete sami nebo jako pár, žádná nehoda se nestane, proč by se to stalo našim dětem? A co víc, když s sebou vezmeme děti, otevře se nám dveře. V některých zemích Asie nebo Afriky bývají rodiny velmi početné, takže vám rádi pomohou, setkají se s vámi a možná si vaše děti nakonec budou hrát s těmi našimi.

Zpomal

Přestože se přes den zdají nezastavitelné a mají více energie než my, děti se většinou unaví už dříve. Vyhněte se dlouhým cestám plným návštěv, muzeí, jídel složených z něčeho rychlého a touhy zmáčknout cestu na vrchol. Naučte se užívat si uvolněné tempo, s delšími přestávkami, aby děti měly čas se najíst a odpočinout si. Dny skončí dříve a možná jste viděli méně věcí, ale déle si je užijete.

¨m

Přizpůsobte se svým rozvrhům

V závislosti na věku bude mít dítě předem vytvořené návyky. I když jste v druhé části světa a máte pocit, že čas neexistuje, je nejlepší je neměnit. Snažte se, aby různá jídla byla ve stejnou dobu, abyste spali podle potřeby nebo abyste byli v posteli ve stanovenou dobu. Vyhnete se tak tomu, že únava povede k záchvatům vzteku a že to nakonec bude pro všechny nepříjemná situace.

Zjednodušit

V závislosti na věku budete potřebovat více nebo méně věcí. Pokud vaše dítě nechodí, pak se nabízí otázka: Nosítko nebo batoh? Jedinou odpovědí je osud. Pokud se chystáte cestovat do města, kde jsou ulice dlážděné a dá se je snadno obejít, pak si můžete dovolit vzít židli. Pokud máte v plánu podniknout pěší túry po horách, navštívit staré vesnice nebo se věnovat outdoorovým aktivitám, pak je nejpohodlnější nosítko. Během cesty uvidíte, že tuto možnost zvolilo i mnoho rodičů. Zapomeňte na postýlky, přebalovací pulty nebo jiné předměty. Mnoho hotelů s tím již počítá.