Vypínače unica se dají pořídit prakticky do celého domu

Pokud bychom měli charakterizovat, o co se vlastně jedná, tak každého napadne, že vypínač bude mít něco společného se zapínáním nebo opačným procesem. Jedná se zkrátka o ručně ovládaný mechanismus, který slouží k osvícení místností nebo zase k vypnutí světla.

inovace světla

Co se týče domácností, tak se používají různé, hodně bude záležet na jejich umístění, a jak chceme, aby pracovaly. To že budeme chtít vidět ve tmě, je samozřejmě, jde spíš o to, v které místnosti se nacházíme a jak moc chceme pohodlné svícení praktikovat. Na chodbě nebo schodišti se vyplatí trochu jiné provedení mechaniky, než například v malých místnostech jako je WC nebo koupelna.

nový jistič

Vypínače unica mají širokou produktovou řadu a jejich výhodou je naprostá jednoduchost instalace a také jejich jednotné strojky. Jako bonus se nabízí barevné provedení, takže i s tímto produktem si můžeme vlastně hrát a ladit ho s barvou stěny nebo designu bytu. V tom nastal skutečný pokrok, další pak je vyšší vyspělá chytrá technologie, kde není ani třeba používat tlačítko na přívod světla.
Jaké jsou druhy?

  • Jednopól – jedná se o jednoduché provedení a slouží k zapnutí a vypnutí světla. Používá se prakticky tam, kde přístroj bude ovládat jedno světlo a pravděpodobně v jedné místnosti. Pohybem dochází k přerušení nebo uzavření přívodu elektrického obvodu. Jedná se o nejvíce používaný spínač.
  • Střídavý – také se mu říká schodišťový. Tento spínač je skutečně ideální na místa, kde potřebuje vyřešit světlo na začátku vstupu a také na konci. Takže pracují ve dvojici a každý z nich propojuje elektrický obvod k jednomu svítidlu. Ideální použití na schodišti nebo i na chodbě. Zajisté by bylo velmi nepříjemné jít někam po tmě a v podstatě, když se tam dostaneme, tak si opět rozsvítit, což už je zbytečné.
  • Křížový – jedná se o pomocníka střídavého spínače. Pokud je dlouhé schodiště nebo i chodba a uprostřed zhasne světlo, tak je to super pomocník, jak si neublížit. Ještě úplně top bude s kontrolkou, takže ve tmě se rychle zorientujeme, kde má svoje sídlo.

symbol světla

Možností jaké vypínače a jejich provedení je skutečně mnoho. Ovšem díky za pokrok, že i v této oblasti se dá v dnešní době chytře nastavit potřebný model a také tak trochu pustit barvy do našich domovů.