Nezařazené

Strašák, který strašákem být nemusí!

Maturita je vyvrcholením Vaše čtyřletého studia. Poprvé se budete muset naučit tak velké množství věcí a dost možná bude toto množství jedním z demotivujících faktorů. Pokud chodíte na střední školu, o které je známé, že maturitu nedává studentům jen za to, že se ke zkoušce dostaví, neměli byste nic nechat náhodě a naučit se pouze polovinu otázek s tím, že si ,,ty zbylé” určitě nevytáhnete nebo je ,,okecáte”.
kousání tužky

Jak a kdy tedy začít?

Na většině ze středních škol se z maturitních otázek píší testy a zkouší se z nich ještě hodně dlouho před samotnými maturitami. Takový způsob učení na maturitu je velmi efektní, jelikož zjistíte, co všechno budete ještě muset dopilovat a co naopak umíte a bude stačit si to jen připomenout. Donutí Vás to k průběžné přípravě, která je klíčem k úspěchu. Protože začít se učit až týden před maturitou je opravdu šílenost. Ale taky se to dá zvládnout. Nejlepší je tedy začít shánět vypracované otázky tak, abyste je do března už měli úplně všechny a nejpozději v březnu se začít připravovat.

Fígle?

Pokud maturujete z chemie, biologie, jazyků nebo fyziky či dějepisu, určitě se Vám bude hodit ,,lepíková” metoda. Všichni určitě znáte lepící papírky, na které si doma píšete vzkazy nebo jimi něco označujete. Je dobré na tyto papírky napsat data, pojmy, vzorečky, definice a umístit je někam, kde se často pohybujete. Budete je tak mít neustále na očích a snadno se Vám ukotví v paměti.
Další trik je nahrávání sebe sama při vysvětlování látky. Když si audio nahrávku pak pustíte, zjistíte, jak moc se v problematice orientujete a jestli víte, o čem mluvíte- Dobré je si zahrát na učitele a látku někomu vysvětlovat.
písmenka nad knihou

Rada na závěr

Maturita je zkouška, kde se profesoři snaží o to, aby se jejich studenti nemuseli vracet znovu v září. Nemyslete si, ono sedět v září znovu u maturit také není zábava. Pokud školu nezanedbáváte celé 4 roky, projdete!