Na co se zaměřuje bytový designér

Praktičnost

O bytových designérech máte možná své mínění a domníváte se, že tito lidé řeší pouze vzhled, a že je příliš praktická stránka věci nezajímá. Tak tomu ale vůbec není. Praktičnost je součástí celého projektu a je naopak vždy na prvním místě. Prvořadým úkolem návrhu nového designu je funkčnost, pohodlí, zvýšení bytového komfortu, a teprve pak se řeší to ostatní.

bytový design

Estetika

Designéry bychom mohli přezdívat lidmi mnoha tváří, protože musí zvládnout skloubit v jeden celek praktičnost a vzhled. Estetické hledisko je samozřejmě dalším zásadním dílem úspěchu a úspěšný designér musí mít především rozvinutý cit pro vnímání jednotlivých detailů, které do sebe zapadají a vytváří harmonické pojetí obytného prostoru.

Styl

Bytové návrhy se vytváří v rámci různých stylů a designér s vámi bude projednávat, jakému řešení chcete dát přednost. Zda preferujete modernu, anebo byste raději volili něco usedlejšího a konzervativního, např. napodobeninu selského baroka, retro stylu či secesní výzdoby, případně šli cestou nádechu orientu a exotiky.

Barvy

Nesmírný vliv mají nejen tvarová řešení, ale i barvy a jejich vzájemné kombinace. Někdy dokáže zaujmout pozornost jedna výrazná barva vůči nevýraznému pozadí, jindy může být zajímavým řešením kombinace dvou kontrastujících barev, někdy je vhodné dát přednost čistě bílé, někteří lidé mají rádi ostrý protiklad bílé a černé, a někomu naopak vyhovuje barva spíše zemitá, v odstínech hnědé a tělové.

krásné bydlení v horách

Komunikace

Klíčem k úspěchu zákaznického projektu v tvůrčím pojetí bytových designérů je vždy oboustranná komunikace. Výraz „oboustranná“ má zde zásadní význam, protože ve finále je konečná podoba prostředí dána vzájemným dialogem, věcnými připomínkami a také dotazy na možnosti, které připadají v úvahu. Bytový design není zkrátka pásová výroba, kde běží zaběhnutá rutina a každá změna je jen zbytečnou komplikací