Jak se bydlí v domě?

Kdo by nechtěl žít v domě, který by si zútulnil dle svých představ a požadavků?

Bydlení v domě ovšem přináší některá úskalí v podobě soustavné péče o dům. Pokud jste majiteli nějakého vysněného domečku, potom víte, že na domě je pořád co dělat. Tu je potřeba natřít okapy, vyměnit kapající baterii v koupelně, opravit zatékající střechu, vyměnit rozbitou dlažbu na chodníku vedoucí k domu a spousta dalších věcí.

A pokud je k domu ještě nějaký pozemek, je to sice výhra, ale i ten je potřeba udržovat. V létě je potřeba sekat trávu, okopávat nebo plít záhonky, prořezávat ovocné stromy. Odměnou je ale krásně rozkvetlá zahrada, kde se tak krásně relaxuje.

Náročnější majitelé si mohou vybudovat bazén, který je možné buď přímo zapustit do země anebo zakoupit takový, který se prostě postaví na povrch pozemku. A co třeba takový venkovní gril?

ŕelaxace na zahradě

Na vlastním pozemku se toho dá vybudovat spousta a záleží buď na šikovnosti pána domu nebo na jeho solventnosti.

Poslední dobou začíná být velice moderní zastřešené venkovní posezení, propojené francouzskými okny s domem. Na takovouto terasu se dá vstoupit přímo z domu a snídaně za teplých letních rán chutnají daleko víc, než uvnitř v domě. A večeře při svíčkách? Myslím, že není nic romantičtějšího.

Vnitřek domu se ničím neliší od klasických bytů. Prostě zařízení je vždy na vkusu majitele. Snad jen vestavěný krb, či krbová kamna, kde se za chladných zimních večerů tak krásně relaxuje. A třeba i se skleničkou nějakého dobrého vína. Pohled do plamenů je totiž velmi uklidňující a proč si u něho nepohovět třeba v houpacím křesle?

zařízení domu

Existuje ještě varianta pronájmu domu. Tady je ovšem ta nevýhoda „strkání peněz“ do cizího majetku. Ovšem za to pohodlí a komfort bydlení v domě to jistě stojí a je to možnost, jak bydlet v domě bez nutných finančních prostředků na koupi domu.