Dětský pokoj nesmí dítě nudit

Dětský pokoj, musí zkrátka a jednoduše děti milovat! Pokojík by měl sloužit jednak jako herna, oáza klidu, učební místnost. Samozřejmě pokud máte přebytečné místnosti, je super mít hernu odděleně, ale každý takové prostorové vymoženosti nemá, proto je potřeba na to myslet. Čím tedy pokojíček oživit, aby dítě zaujmul a bavil? Musíme brát v potaz i věk dítěte, většímu dítěti vyhovují, jiné potřeby než menšímu. Teď se budeme bavit o pokojíčku malého školáka, který je hrozně zvědavý, tvořivý a má velkou fantazii.

dětský poko

Veselé obrázky, zaujmou a potěší, zejména někoho s velkou představivostí. Můžete volit mezi kresbou na zeď anebo nálepky, to už je na vás. Pokud má dítě oblíbené pohádkové bytosti, bude se na ně rád koukat. Obrázky, nemusejí být jen na zdech, ale mohou být i na nábytku.

Oživení netradičním nábytkem, může být chloubou i pro ostatní, tedy i pro vás. Zde, máme na výběr tolik možností, například postel ve tvaru autíčka, hradu, domečku, vyvýšená postel, jak je libo. V první řadě záleží, co má rád vás prcek! Když už jsme u nábytku, tak nemusí byt netradiční jen postel, ale i skříně! Slyšeli jste o skříních ve tvaru Lega, či domečku? Ne? Tak se určitě koukněte. Nejenom svým vzhledem, ale i svou praktičností zaujmou i dospělého. Pro děti jsou zajímavé i úložné prostory, máme tím na mysli, různé boxy, ať už na hračky, knihy. Boxy, lze nakombinovat různými barvami a ty budou rozhodně bavit!

maminka s dítětem

Dalším zaručeným tipem, který potěší děti, jsou prolézačky. Jste šokováni? Nebuďte, dnes už se vyrábějí i na vnitřní užití a přesně na míru! Prostorově se dají řešit šikovně, takže nebojte nezaberou celou místnost. Navíc se dají vymyslet tak, že pod nimi bude kout na učení, tedy stolek a židlička.

Nejdůležitější jsou doplňky! Je libo měkoučký koberec? Děti si rády hrají na zemi, dopřejme jim pohodlí! Opět máme širokou škálu ze které, můžeme vybírat, obrázkové motivy, jednobarevné, vysoký chlup a jiné. Zajímavým doplňkem mohou být i krásné závěsy, opět se bavíme o spoustě možností a motivů. Doufáme, že vás nějaký tip zaujal a otevřel fantazii i dospělým!