Trpělivost, základní vlastnost řidiče

V dnešní době, kdy mnozí propagují cestování hromadnou dopravou, se může zdát autoškola skoro zbytečná. Někteří si nedělají řidičský průkaz jen proto, že auta jsou neekologická. Musíme si ale uvědomit, že vlastnit řidičské oprávnění neznamená, že byste museli automobilem každý den cestovat do školy nebo do zaměstnání, dokonce nemusíte ani žádný vůz vlastnit.

Proč?

Musíme si uvědomit, že díky řidičskému průkazu můžeme i pomáhat ostatním. Zajedete babičce na nákup, vyzvednete dítě ze školy, nebo třeba odvezete velké množství odpadu do sběrného dvora místo toho, abyste ho odhodili někde u popelnic. Díky řidičskému oprávnění se stáváte méně závislými na svém okolí, což je v dnešní době důležité skoro pro každého. Můžete se také setkat s tím, že ostatní automaticky počítají s tím, že vozidlo ovládat umíte, protože dnes je to téměř standard.

accident-g1d5ad58f8_640

Pravidla jsou důležitá

Kromě technické dovednosti řízení auta je také potřeba umět pravidla silničního provozu, protože bez těch se daleko nedostanete. Navíc se vám budou hodit nejen při řízení automobilu, ale také například při jízdě na kole nebo jiném pohybu po pozemních komunikacích. Často se dnes na silnici setkáváme s řidiči, kteří pravidla neznají nebo úmyslně nedodržují. Možná vám přijde vzrušující jet v obci 90 km/h, ale myslete na to, že kromě sebe a svých spolucestujících ohrožujete také všechny ostatní účastníky provozu.

car-g1d8cfde92_640

Trpělivost

Trpělivost je základní vlastnost každého dobrého řidiče. Může se vám stát, že potkáte řidiče začátečníka nebo autoškolu. Mějte s takovými strpení. Vzpomeňte si na své začátky a uvědomte si, že ne každý je hned pirátem silnic. Budete pravděpodobně nervózní, ale ten, kdo jede před vámi, je určitě mnohokrát nervóznější než vy. Pokud vás jeho jízda omezuje, počkejte, než dojedete na nějaké přehledné místo, kde můžete začátečníka bezpečně předjet.