Venkovní stání auta


Mnoho lidí nemá možnost schovat své auto do garáže, a proto jej musíme zabezpečit před zloději. Řešením může být postavení garážového stání.

Venkovní stání auta

Dbejte na zabezpečení

S parkováním auta má problém řada lidí, a to zejména ti, jenž bydlí v panelovém době na sídlišti. Navíc na trhu se dají sehnat ojetiny třeba za 10 000 Kč, a proto má nespočet lidí vlastní auto, kdy v rodinách je jich klidně několik. Takže se sháněním parkovacích míst ve městě to taky není většinou nic moc. Nepomáhá tomu ani fakt, že garáží je málo a jejich cena se pohybuje od 200 000 Kč, což už jsou velké peníze.

venkovní parkování

Takže mnoho lidem nezbude nic než nechat svého plechového miláčka venku. Nejdříve bychom si měli dát pozor na zloděje, kdy třeba můžeme přikoupit bezpečnostní prvky jako je alarm, pokud je Váš vůz nemá. Také si mužem nechat nainstalovat tlačítko na odpojení zapalování. Samozřejmě dostává auto zabrat také od venkovních podmínek, takže bychom měli dbát na dobré ošetření laku. Preventivně je na místě nechat ošetřit podvozek před korozí a vystříkat dutiny, protože tím se vyhneme nepříjemné korozi.

Garážové stání

Problém s parkováním můžeme vyřešit, pokud máme rodinný dům s pozemkem, kde se dá udělat vjezd, pro auto. Na tomto pozemku totiž můžeme postavit garážové stání, která nám zajistí přístřeší. Navíc bude na našem zabezpečeném pozemku, takže riziko krádeže opravdu hodně klesne. Nebudeme muset řešit nepříjemné situace, kdy nám někdo odře auto, protože oprava u lakýrníka vyjde na dost peněz.

auto v garáži

Stavba tohoto stání je opravdu jednoduchá, protože základem jsou dřevěné trámy, jenž mají pevné betonové základy v zemi a společně jsou spojeny, aby tvořili bytelnou konstrukci. Pokud dřevo dobře ošetříme, tak skutečně vydrží dlouhou dobu a stále bude jako nové. Nátěr je rozhodně dobré po pár letech opakovat, aby byl stále jako nový a dřevo chránil. Na střehu můžeme umístit šindel nebo třeba také polykarbonát, jenž je lehký a za dobrou cenu. Takovému stání rozhodně sluší zámková dlažba. Následně budeme mít hotové kompletní garážové stání.