Autoškola bez stresu: Jak na to?

Najít tu správnou

Pokud žijete ve městě nebo v jeho blízkosti, máte několik možností při výběru autoškoly. Některé sídlí i na vsi, školící místnost pak mají ale většinou ve městě. Jak vybrat správnou autoškolu, když jich je tolik? Nejprve se zeptejte známých, kteří v nedávné době autoškolu absolvovali, na jejich názor. Počítejte s tím, že co člověk to názor. Zvolit můžete také recenze na internetu. Zkuste zjistit úspěšnost absolventů jednotlivých autoškol. Možná, že někdo napíše negativní recenzi proto, že se musel v průběhu kurzu učit, na druhou stranu ale potom nemají tito žáci problém u zkoušky. Rozdíl může být také v ceníku jednotlivých autoškol. A nemusí nutně platit, že kvalitní znamená drahé. Pro srovnání se podívejte na autoškolu Praha http://www.autoskolaholesovice.cz.

Řídit nebo neřídit

Pokud jste vybrali autoškolu, se kterou absolvujete kurz, možná si pokládáte otázku, jestli vyzkoušet řízení „nanečisto“ mimo autoškolu nebo nechat na lektorech vaší první zkušenost. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Pokud požádáte partnera nebo rodiče, aby vám ukázali, jak řídit auto, nebudete před první jízdou v autoškole tolik nervózní.

jízdy_v_autoškole

Ovšem může se snadno stát, že vám rodiče či partner předají nevědomky nějakou chybu, kterou dělají při řízení a v autoškole ji nebudou akceptovat. Každé auto je jiné, s tím také počítejte, když vyzkoušíte řízení ještě před první oficiální jízdou. Možná vám to s autem rodičů půjde skvěle a v autoškole naopak vůbec. Pozor na to! Může vás to rozhodit. A kdyby vás při jízdě s autem rodičů, partnera či kamaráda náhodou přistihli policisté, nějakou dobu byste si nemohli řidičský průkaz udělat.

A zkoušky

Po absolvování kurzu autoškoly a dovršení osmnáctého roku, můžete jít ke zkoušce. Ta se skládá ze tří částí – z teoretické, technické a praktické (tedy jízdy s komisařem). Teoretická část se skládá většinou přes počítač a výsledky máte okamžitě po vyplnění testu.

řidičský_průkaz

Technická část bývá ústní. Zkoušející vám položí otázku týkající se technických záležitostí kolem auta. A jízdy absolvujete se svým lektorem a komisařem zároveň. Kam pojedete, záleží většinou na komisaři. Dávejte si pozor na tachometr, křižovatky a značky. Ale věřím, že pokud jste poctivě absolvovali jízdy v kurzu, nemůže vás nic překvapit.