Proč máme počítače?

Pokud jste přibližně v mém věku, určitě víte, že se náš svět v uplynulých desítkách let hodně změnil. Tedy měnil se i dřív, ale teprve v posledních desítkách let se změnil znatelně. A hodně k tomu přispěly třeba i počítače.

Dovolím si tady uvést několik příkladů toho, jak se kvůli PC změnil svět, ve kterém jsme dřív žili a dneska žijeme.

Když jsem byla mladší, chodili si rodiče do trafiky na rohu pro noviny, aby se dozvěděli, co se kde stalo a co se chystá. Dneska už to ale nedělají, protože jim daleko lépe se stejným úkolem pomůže internet spuštěný na počítači.

kybernetická bezpečnost

Dřív jsme museli chodit na nákup všeho do obchodů. A to znamenalo hlídat si jejich otevírací dobu, doufat, že tam právě přivezli to, co jsme potřebovali, a stát ve frontě. Dneska už to ale dělat nemusíme, protože stačí najít z domova obchod na internetu a díky počítači si koupíme na dálku cokoliv ve dne i v noci.

Dřív jsme doma hráli Člověče nezlob se nebo karty. Takže se nás muselo sejít víc a všichni museli být stejně naladění. Dneska se dá hrát na počítači spousta her kdykoliv, a člověk může být i docela sám.

Dřív jsme běhali do poštovní schránky nebo na poštu, když jsme chtěli poslat dopis nebo pohlednici, dneska to zvládneme taky z počítače.

přenosný počítač

A tak bych mohla ještě dlouho pokračovat. Možná až k tomu, že dřív pamatuju uhelné prázdniny, kdy děti zůstaly doma a nemohly se učit, kdežto v posledním roce si je učení našlo taky přes internet, když jsme byli zavření doma kvůli pandemii.

Počítače nám zkrátka usnadnily život v náramné spoustě ohledů, můžeme na nich nebo přes ně i pracovat, i se bavit, zjistíme tu jakékoliv údaje, které potřebujeme znát. Seženeme si s jejich pomocí i jízdenky a letenky, zarezervujeme si návštěvu u doktora nebo někde na úřadě, zaplatíme účty. Uděláme toho dost a dost. A tak jsou pro nás PC nezbytná.