Jednoduchý výpočet čisté mzdy

Abyste zjistili, kolik budete brát peněz, už dávno nepotřebujete klasickou kalkulačku, protože s n a š í V I R T U Á L N Í k a l k u l a č k o u čisté mzdy na to přijdete hned a kdykoliv. Náš kalkulátor vám bude k dispozici v kteroukoliv denní i noční dobu. Stačí jen navštívit webové stránky kalkulačka čisté mzdy.cz, pár vámi dosazených údajů, následně jeden jediný klik na tlačítko SPOČÍTAT a rázem víte, kolik peněz přinesete domů pro obživu vaší rodiny.

kalkulačka peníze

Zaměstnavatel totiž počítá vaši mzdu v h r u b é m, tak je to dáno zákonem, ale vyplácí ji v čistém, což je jinak i netto mzda. Z hrubé mzdy vám musí odečíst zálohu na daň a povinné srážky, což jsou odvody pojistného na sociální zabezpečení, které odvádí na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení a srážka na zdravotní pojištění – tuto odvádí na účet zdravotní pojišťovny, kterou jste si zvolili. Zúčtování mezd probíhá po ukončení kalendářního měsíce, což jsou tak zvané mzdové uzávěrky. Určitě to znáte – mnozí zaměstnanci si vyplňují úkolové listy, jejich vedoucí doplňují docházky – ošetření u lékaře, čerpání dovolené a další případné absence, např. nemoc a ošetřování člena rodiny.

Podklady obdrží mzdová účetní, která je zpracuje a v konečné fázi pak následně odchází čistá mzda Kalkulackacistemzdy na účty zaměstnanců anebo je zaměstnavatel vyplácí přímo zaměstnancům, pak se „sáčkují“ a pracovníci podepisují převzetí mzdy z výplatního sáčku. Nutno podotknout, že zaměstnavatel vás nesmí nutit zřizovat si účet pro zasílání mzdy, je to svobodná volba zaměstnance.

české bankovky

Ale na druhou stranu – dnes téměř všichni pracovníci účty mají a je to hlavně pohodlné. Problém je u těch pracovníků, kteří mají nařízené exekuční srážky, ti volí přímou výplatu peněz, protože by jim exekutor mzdu obstavil, až na nezabavitelné minimum.

Takže pro zjištění výše vaší čisté mzdy zadejte do naší kalkulačky potřebné údaje, které jisto jistě znáte, klikněte a jste sami sobě mzdovou účetní!