Nezařazené

Nejkrásnější čínské památky a místa

· Terakotová armáda
Nebojte nejedná se o živé vojáky nebo tak něco. Jedná se o 8000 lidských soch, které vypadají jako živé. Tento úžasný nález objevili rolníci v čínské provincii Šen-si poblíž města Si-an při kopání studny. Tyto sochy mají za úkol chránit prvního císaře dynastie Čchin.
Tento císař dokázal porazit všechny státy v Číně a tím se mu povedlo sjednotit celou Čínu. Nechával vystavovat silnice, nechal zavést společnou měnu apod.
Tento komplex se nachází na neuvěřitelných 46 km2. Sochy trochu nahánějí strach, ale přece jen jsou součástí krásné historie velmi mocného panovník.
Velká zeď v Číně
· Zakázané město v Pekingu
Toto město nechal vybudovat císař Jung-le někdy v 15.století. Tento komplex 800 budov se nachází na území dnešního Pekingu. Na tomto místě mohli žít pouze císaři a jejich doprovod a ostatní občané měli vstup zakázán pod hrozbou trestu smrti.
Dnes je tato architektonický úžas zapsán na seznam světového dědictví UNESCO jako nejvíce zachovalí palácový komplex na světě.
Terrakotová armáda
· Velká čínská zeď
Asi snad každý zná tuto stavbu, která je zapsána na seznamu UNESCO. Stavba zdi započala ve 14.století za dynastie Ming a trvalo zhruba do 17.století. Jejím hlavním posláním byla chránit Čínský stát před nájezdy kočovných Mongolů.
Celková délka zdi je zhruba 3460 km. Počátek má v provincii Che-pej podél Pochajského zálivu a končí na západě v provincii Kan-su na kraji pouště Gobi. V masivních zdech jsou zazděni i dělníci, kteří při stavbě zemřeli. Jelikož nebyl čas na to, aby se odtáhli, byli zazděni navěky do zdi. Avšak díky jejich tvrdé práci má Čína další úžasnou stavbu do sbírky.
chrám v Číně
· Letní palác v Pekingu
I další památka se nachází v obřím hlavním městě Číny, Pekingu. Na většině tohoto komplexu se nachází převážně jezírka a pod (až tři čtvrtiny). Zbytek vyplňují stavby.