Výhody menstruačních kalhotek

Menstruační kalhotky jsou a nejsou novodobou záležitostí. V dřívějších dobách bylo běžné, že se nosili kousky pláten, které se následně vyvařily. Až později, kdy jako rychlá a moderní alternativa přišly vložky a tampóny, byla tato metoda zavrhnuta. O mnoho let později ale opět zjišťujeme, že jde třeba sice o pracnější způsob, ale za to mnohonásobně lacinější, a navíc šetrný k přírodě. Menstruační kalhotky jak to funguje? Kalhotky jsou nyní dostupné v různých verzích, ať už klasického střihu nebo se zvýšeným pasem, či jako brazilky. Důležité je, z jakého materiálu jsou kalhotky vyrobeny.

dámské spodní prádlo

Ten musí být pohodlný, aby se každá že v nich cítila i během zranitelných dnů příjemně. Zároveň musí být dostatečně savý, aby zajistil bezpečí po celý den. Jako materiál se tedy využívá pouze 100% organická bavlna. Ani provedení se nesmí jen tak přejít bez povšimnutí. České menstruační kalhotky Femini jsou vytvořeny pomocí speciální technologie, a navíc v nejohroženější části kalhotek jsou zesíleny pomocí čtyř vrstev. Kalhotky jsou roztříděny podle síly menstruace, každý typ je následně dostupný v rozdílných střihách. Už jen ta představa, že během menstruačních dní budete potřebovat pouze trochu odlišné spodní prádlo je naprosto úchvatná.

děloha

Navíc pokud se rozhodnete kalhotky vyzkoušet, bude s Vámi jistě souhlasit i Vaše peněženka. Kalhotky se sice mohou zdát jako drahý jednorázový nákup, ale již během prvních měsíců zjistíte, že byste za vložky či tampóny naopak utratily mnohem více peněz. Sice postupně v malých dávkách, ale o dost více. Jejich výhody ovšem nekončí, další kladný dopad je redukce odpadu, který po použití jednorázových menstruačních pomůcek vzniká. Tímto způsobem je tedy také ušetřena naše planeta. Kromě toho se při výrobě těchto pomůcek využívají chemikálie, se kterými tím pádem přicházíme do styku. I ty jsou ale u menstruačních kalhotek eliminovány.