Nezařazené

Na týden kapitánem

Holandsko je země, která nabízí spoustu možností, jak ji procestovat. Můžete se vydat pouze s rancem na zádech, můžete využít železnici anebo jet vlastním autem. Pokud byste se zeptali některého Holanďana, tak Vám zcela jistě doporučí plavbu na lodi. Pro místní obyvatele je takové cestování natolik přirozené, jako pro nás třeba výlety na kolech. Pokud byste měli strach, že nezkušenému loď nezapůjčí, jsou to obavy zcela zbytečné.
přístaviště v amsterdamu
–         Nemusíte mít kapitánské zkoušky, dokonce nemusíte mít ani žádné předchozí zkušenosti s řízením plavidel.
–         Loděnice, kterou si zvolíte, Vám vše podrobně vysvětlí a vybaví Vás příslušnou mapou.
–         Na té bude zakresleno, kde je jaká hloubka a jak vysoké jsou mosty.
To jsou základní informace, které budete potřebovat. Jiné je to pochopitelně například v Amsterodamu, kde je velký provoz. Ale ani tam se nemusíte cestování na lodi vzdávat. Stačí si najmout zkušeného odborníka.
čluny na řece

Důležitá je ta správná parta

Holanďané jsou známí svou přátelskou povahou a tím, že se rádi baví ve společnosti přátel. Proto Vám jistě doporučí, abyste na vodu jeli s více lidmi. To je pak zábava o to lepší. Z lodi je rozhodně zajímavější výhled do okolí nežli z auta. Autem se dostanete jen do omezených míst, ale po řece budete proplouvat tím nejzajímavějším, co Holandské končiny nabízejí.
–         Ve chvíli, kdy spatříte něco, co Vás zaujalo, můžete loď prostě zaparkovat a jít si vše obhlédnout.
–         Nebo zamířit do nějaké příjemné restaurace.
řeka v amsterdamu
Cestovní kanceláře doporučují připojištění pro případ poškození lodi. Podle cestovatelů, kteří takovou dobrodružnou plavbu absolvovali, je to neobyčejný zážitek, který opravdu stojí za to. A dokonce to není ani nikterak moc drahé. Záleží na tom, ve kterém měsíci budete chtít plavbu podniknout a nakolik jste nároční. A co je pro kapitána nejdůležitější? Přeci nikdy nepouštět kormidlo.