Nezařazené

Make-up: správné odličování je základ zdravé pleti

Podle průzkumu společnosti Oriflame chodí až pětina žen spát bez toho, aniž by si odlíčila denní make-up a správně se postarala o svou pleť. Patříte mezi ně? A co se děje s pletí, která je špatně odlíčená?
Přečtěte si v našem článku, jak se správně odličuje, co byste si měli odličovat jako první, na co byste neměli zapomínat a také jaké pomůcky byste měli používat? Na všechny tyto otázky vám odpoví tento článek.


Co se děje s pletí, kterou neodličujete?

·         Je zarudlá
·         Tvoří se na ní akné
·         Může se na tváři objevit vyrážka
·         Kůže může vytvářet šupinky
·         Póry se zvětšují a zanášejí

Aby mohla pokožka dýchat, musí být odlíčená a musíte se o ni pravidelně a dostatečně starat. Přes den musíte dát pozor na to, aby pokožka zůstala hydratovaná, večer, než půjdete spát, ji musíte správně odlíčit a ošetřit.


Jak si počínat?

1.       Nejprve oči – Stíny, linky, řasenka, třpytky, umělé řasy, ozdoby – na očích je nejvíce líčidel, proto začněte jimi. Měli byste používat tamponky, které nedráždí oči, tonikum, které odlíčí voděodolný make-up a neobsahuje alkohol.
2.       T-zóna Čelo, nos, brada – právě tohle byste měli odlíčit hned poté, co zbavíte líčidel oči. Začněte shora od linie vlasů a postupujte dolů pře nos. Použijte raději více tamponků na odlíčení, abyste zamezili vzniku akné.
3.       Tváře a čelo – Na tyto zóny je lepší použít tampony, které jsou větší než klasické kulaté. Použijete méně tamponků a zbavíte se make-upu rychleji.

4.       Rty zvlášť – Na rty použijte zvláštní tamponek a buďte opatrní. Nechcete si zanést nějakou nečistotu do úst.
5.       Krk a dekolt – Kůže na krku je jemná a odhalená denním škodlivinám. I tu byste měli očistit tonikem na tamponku. Právě kůže na krku prozrazuje váš věk. Dobře se o pokožku zde starejte.
6.       Netlačte – raději masírujte pokožku, než abyste make-up tlačily více do kůže. Mohli byste si zanést do pórů make up tak hluboko, že byste podpořili vznik akné a zánětů.