Jóga

Power jóga je v evropských zemích nejrozšířenější. Je zaměřená na posílení svalů a protažení celého těla. Tím, že se během cvičení pozice dynamicky střídají, podpořena je nejen síla, ale hlavně ohebnost celého těla. Určena je pro všechny, kteří při cvičené potřebují více dynamického pohybu. Vinyasa jóga je více zaměřená na plynulost provedení jednotlivých pozic. A všechny pohyby sledují i nádech a výdech. A tak při cvičení dochází k volnému splynutí s dechem. Tento druh jógy vyžaduje maximální soustředění a vhodná je pro pokročilejší cvičence. Při dobrém provedení se u ní lze nejen protáhnout, ale rovněž i zapotit.

Cvičení jógy

Hatha jóga patří mezi klasické způsoby podání. Každá lekce začíná průpravnými cviky, kterými se prochází k ásanám. S velkým důrazem na správnost provedení a hlavně výdrží v prováděné pozici. Tento druh jógy nejenže celé tělo procvičí, ale i neuvěřitelně zklidní. Uvolní, sníží krevní tlak a zbaví stresu a napětí. Vhodná je prakticky pro všechny věkové skupiny. Hot jóga se cvičí ve specifickém prostředí. Prostorách, které jsou vytopeny na čtyřicet stupňů Celsia. Vyšší teplota působí na cévy, které se rozšiřují a uvolní se rovněž svaly. Čímž je možné tělo protáhnout do maximálních poloh. Aniž by došlo k svalovému zranění či křeči. Dokonce při tomto způsobu cvičení jógy dochází ke zvýšené detoxikaci celého těla, čímž se vylepšuje odolnost organizmu. Hodí se pro všechny, kteří mají mimořádně ztuhlé svalstvo. Méně vhodná je pro chronicky nemocně jedince. Hormonální jógu provádějí především ženy.

Trénink jógy

Lekce jsou zaměřené na na vyladění jejich energie. Začínají relaxací na níž navazují speciální ásány, s dýcháním do reprodukčních orgánů. Čímž se postupně vyrovnává hladina hormonů a dochází k harmonickému vyladění celého těla. Cvičit ji mohou jak mladé ženy v reprodukčním věku, tak pomáhá vyrovnávat rozkolísanou hormonální hladinu v menopauze. Fasciální jóga je zaměřena na pomoc při svalově-kosterních problémech, snížené hybnosti či psychických problémech. Během tohoto vědomého cvičení se často mění směry pohybu a střídání poloh. Uvolněně, ladně, s minimálním úsilím.