Jak prospět přírodě v každodenních maličkostech

I přesto, že je současná doba stále více a více digitální, i dnes čas od času používáme tištěné dokumenty, podepisujeme smlouvy nebo posíláme drobné zásilky. Dokumenty musíme někde skladovat, třídit a označovat a při tom všem potřebujeme, aby zůstaly neporušené a v reprezentativním stavu. A zde se nám nepostradatelným https://audioteka.com/cz/audiobook/nepostradatelni pomocníkem stávají obálky. Obálky malé, velké, tvrdé, měkké, všech možných barev a tvarů, s ochrannou výplní i bez ní, zalepovací, znovu uzavíratelné… Až z toho jde hlava kolem. Stejně široká a zajímavá je i historie obálek.

Obálka jako poklad

Obálky jsou staré jako sám papír, ze kterého se až dodnes vyrábí, což je více než dva tisíce let. Za tu dobu prošly zásadním vývojem, ještě před dvěma sty lety byly stále vyráběné ručně. Změnu přinesl rok 1820, kdy obálka získala svou dnešní podobu, a rok 1845, ve kterém byla patentována její strojová výroba. Teď je obálka samozřejmou výbavou kanceláří i domácností, až si člověk ani neuvědomuje, jaký poklad vlastní. S tím, jak na naši planetu dopadají čím dál větší ekologické problémy, je potřeba hledat šetrnější varianty výrobků každodenní spotřeby. U obálek většího typu se takovou možností stává karton.

Krok k ochraně přírody

Kartonové obálky jsou plnohodnotnou náhradou obálek s vrstvou plastu, jsou dostatečně pevné, aby se Vaše dokumenty při přepravě nepokrčily, zároveň ale nemají vyšší hmotnost, jsou odolné vůči vlhkosti, umožňují snadné popisování veškerými psacími potřebami bez rozmazávání, vydrží i vícero použití, a navíc jsou velmi dobře recyklovatelné. Obálky běžně seženete v baleních po deseti, ale výhodněji Vás vyjdou balíčky po stu kusů, u kterých ušetříte peníze i čas strávený častějším dokupováním. Záleží na Vás, který produkt si z široké nabídky vyberete, s kartonovými obálkami se ale určitě nezklamete, a navíc můžete mít dobrý pocit z toho, že jste alespoň v drobnosti udělali krok opět blíže k přírodě a jejímu prospěchu.