Nezařazené

Dá se užít dovolená s batoletem u moře?

Dovolená se určitě užít dá, ale musíte mít reálná očekávání. Jestliže jedete k moři, pravděpodobně vás nečeká opalování na pláži a čtení knih a časopisů s drinkem v ruce. Připravte se na to, že budete muset prcka neustále hlídat. Je třeba počítat s tím, že dovolená se bude točit zejména okolo vašeho dítěte. I tak si to ale můžete všichni jako rodina užít, jen trošku jinak, než na co jste byli doteď zvyklí. A jak si to můžete usnadnit?
mimčo s úsměvem
Vezměte s sebou hodně hraček na pláž. Děti si zpravidla s pískem nebo kamínky dokážou neskutečně dlouho vyhrát. Pořiďte tedy hračky určené na pískoviště, malý bazének, skvělým tipem je malý nafukovací člun. Můžete ho používat na břehu jako bazének i ve vodě jako člun. Nezapomeňte mu „hrací koutek“ vybavit slunečníkem, pokud nejste ve stínu.
Vezměte na dovolenou babičku. Pokud se rádi bavíte a chcete mít i chvilku sami pro sebe s partnerem, můžete zvážit, že na dovolenou pozvete babičku. Ta vám může prcka pohlídat přes den nebo i večer, abyste mohli vyrazit v klidu na večeři nebo na drink.
Zvažte vhodný způsob dopravy. Abyste už na dovolenou nedorazili úplně vyřízení, promyslete, zda je vhodné cestovat autem nebo letadlem. Pokud víte, že vaše dítě špatně snáší cestování autem, asi není dobrá volba brát ho na několik hodin do auta na cestu do Chorvatska nebo Itálie.
kyblík na pláži
Pokud nechcete být celou dobu nervózní z toho, že se vám dítě přehřeje nebo spálí, vybírejte místa nebo termíny tak, aby tam nebyly extrémní teploty. Stejně tak si vybírejte ubytování blízko vody, abyste se nemuseli neustále přesouvat větší vzdálenosti na parném slunci.
Využijte all inclusive. Abyste měli možnost si alespoň trochu odpočinout, pokud můžete, zaplaťte si k ubytování i stravu. Ušetříte tak čas a každou volnou chvilku, kdy bude prcek spát, si můžete užít pro sebe.