Nezařazené

Pracovní agentury

Zkontrolujte svůj životopis
Váš životopis je velice důležitý, toho si je snad každý vědom. Vytvořili jste si životopis a posíláte jej v nezměněné podobě do všech firem, které nabízejí pozici, o kterou se zajímáte. Svůj životopis ale pečlivě překontrolujte. Bylo by hloupé, kdybyste v něm měli nějaké chyby. Nejčastěji se chyby dělají v datech zaměstnání. Dejte si tedy pozor na to, kdy a kde jste byli zaměstnáni a aby se vám toto nepřekrývalo.

Dejte důraz na motivační dopis

Motivační dopis/úvodní dopis, bývá tím prvním, co vidí personalista, který má na starosti obsazování pozic ve firmě. Samozřejmě, že je velice důležité, co obsahuje váš životopis a čím jste si ve svém pracovním životě prošli, ale to, jak se uvedete, je též důležité. Můžete samozřejmě do každé firmy poslat ten samý úvodní dopis, ve kterém se personalista dozví, že o danou práci máte zájem, protože vás zaujala pracovní náplň. Nebo zaujměte postoj, ve kterém přidáte něco navíc. Zkuste být konkrétnější a napište, že daná pozice je pro vás ideální z toho či ono důvodu.

Zkuste pomoc personálních agentur

Pokud si stále nevíte rady, jak zaujmout, zkuste pomoc personálních agentur, kterých je na pracovním trhu dostatek. Tyto agentury vám pomohou sestavit správný životopis a mohou vám poradit i ohledně případných pohovorů. Pokud se v nějaké personální agentuře zapíšete, můžete si být jisti, že vaše šance na získání skvělého zaměstnání, rapidně stoupne. Mnoho firem nedává klasické inzeráty na pracovní portály, ale dá požadavek na obsazení volné pozice přímo a výhradně personální agentuře, se kterou spolupracuje.

Pokud byste nebyli v agentuře zapsáni, připravili byste se o možnost pracovat v této firmě, protože byste o volném místě ani nevěděli. Pokud v agentuře budete vedeni, může vás agentura doporučit různým firmám a volné pozice bude hledat za vás. Ušetříte si tak práci a zvýšíte svou šanci na nalezení vhodného zaměstnání.