Podnikáte nebo plánujete podnikat?

Osamostatnit se v zaměstnání a začít podnikat, to je sen mnohých. Je ale pravdou, že ne všechno je růžové, jak to zpočátku vypadá. Hlavně je třeba se obrnit jistou trpělivostí ihned na začátku, jelikož budete muset zařídit mnoho důležitých formalit, než se vrhnete na první zakázku. A rozhodně co vás nemine, tak to bude nahlášení sídla vaší firmy. Je dost pravděpodobné, že to bude nejspíše na vaší adrese, kde máte zřízený trvalý pobyt. Ale pozor, není to nezbytnou nutností. Musíte přemýšlet trochu více dopředu.

spokojený klient

Proč musíte mít sídlo firmy zaznamenané na úřadech?

  • V první řadě vám sem bude chodit veškerá dokumentace a to jak z úřadů, tak od klientů nebo ostatních firem.
  • Budete muset mít k dispozici místnost, kde budete muset přijímat nejen své klienty, ale rovněž i případné kontroly, pokud nemáte vlastní provozovnu.
  • Pokud vzniknou spory se zákazníkem, určitě musíte uvést místo, kde se bude dožadovat zpětné vazby.
  • A samozřejmě do problémů se může dostat každý a to i finančních. V případě exekuce nikoho nebude zajímat, že zde s vámi bydlí rodinní příslušníci.

smlouva s klientem

Potřebujete radu, co dělat teď?

Celkem jednoduché je si zřídit virtuální sídlo, které rozhodně využijete. V současné době je velkým trendem mít sídlo v Praze, jelikož se jedná o lukrativní oblast. Rozhodně ale neprohloupíte, pokud bude vaším sídlem firmy Ostrava. Objekt se nachází rovněž na velmi zajímavém a především dostupném místě. Provozovatel, který s vámi uzavře smlouvu, je výhradním vlastníkem nemovitosti, což rozhodně usnadní další komunikaci s úřady, kde bude nutné sídlo vaší firmy nahlásit. Potřebujete totiž ke zřízení virtuálního sídla výhradní souhlas. Ten musí být udělený pouze vlastníkem a jeho podpis musí být úředně ověřený. A to v tomto případu je zcela bez problémů. Pokud chcete více informací, neváhejte kontaktovat příslušného poskytovatele virtuálního sídla.