Olej z ostropestřce


Přírodních léků je na trhu spousta, a proto rozhodně nesmíme zapomenout na Ostropestřec, který je vynikající na čištění jater, což je rozhodně na místě.

Olej z ostropestřce

Vzhled a výskyt

Než se vrhneme na zdůvodnění jeho užívání, tak si o této rostlině musíme povědět něco více. Jedná se o jednoletou či dvouletou bylinu, přičemž sklízíme její plody v období, kdy končí léto. V přírodě je nepřehlédnutelný, protože dosahuje výšky až 1,5 m, což je opravdu hodně. List jsou také poměrně velké a mají kopinatý tvar. Celkově má tato rostlina ostré a pichlavé tvary, čemuž odpovídá i její název ostropestřec.

ostropestřec mariánský

Květy poznáme podle kulatého tvaru a fialové barvy. Nejčastěji se vyskytuje ve Středomoří, ovšem výjimkou nejsou ani části Asie. V našich podmínkách ho lze pěstovat, ale jen v domácí podobě, takže to rozhodně jde. Po celou dobu roku můžeme pozorovat jeho celkový vývoj, takže například v létě můžeme obdivovat nádherné květy, jenž rozzáří například zahrádku. Jeho semínka se prodávají za nízkou cenu a na jeho pěstování nic není, a proto jej můžete v klidu zasadit na záhonek a sem tam se mu věnovat.

Využití

Nyní se můžeme přesunout již na jeho samotné využití, protože přeci si nebudeme kupovat produkt, jenž je k ničemu. Ostropestřec olej Energiezivota má skutečně kladný vliv na naše zdraví, ovšem musí mít požadované vlastnosti, protože čirý olej našemu zdraví nijak neprospěje. Jeho primární účinek je na čištění jater, protože v těch se neustále usazují nevhodné látky pro náš organismu, takže je potřeba se jich zbavit. Ke konzumaci bohatě postačí dvě lžíce za den, a proto celé balení vydrží opravdu dlouho. Kromě tohoto použití je skvělí na vlasy, a proto dosahuje u žen skutečně velké oblíbenosti.

květ ostropestřce

Důležité je zmínit, že na rozdíl od jiných přípravků je tento naprosto přírodní, a navíc proniká až do hloubky, takže neošetří jen pouhý povrch vlasů. Konkrétně tento olej je vyráběn z rostlin vyráběných v naší republice, a proto mají prokazatelný původ. Následně se dále zpracovává v české farmě, a proto zákazník dostane skvělí a čerství produkt.